Senior

For at være seniorsvømmer skal du være født i, nedenstående årgange.

Senior

Piger: 1999 og ældre
Drenge: 1997 og ældre

Piger

Disciplin

50 m fri (25 m)

Tid​

0:28.16

Navn​

Camilla Ottesen​

Dato​

29-05-2016

Disciplin

50 m fri (50 m)

Tid​

0:28.58

Navn​

Camilla Ottesen​

Dato​

01-05-2016

Disciplin

100 m fri (25 m)

Tid​

1:02.00

Navn​

Camilla Ottesen​

Dato​

25-10-2015

Disciplin

100 m fri (50 m)

Tid​

1:02.68

Navn​

Maria B. Bostrup Camilla Ottesen

Dato​

20-06-2010

Disciplin

200 m fri (25 m)

Tid​

2:09.41

Navn​

Rikke Mølle​r

Dato​

19-03-1998

Disciplin

200 m fri (50 m)

Tid​

2:14.36

Navn​

Rikke Mølle​r

Dato​

10-07-1997

Disciplin

400 m fri (25 m)

Tid​

4:28.16

Navn​

Rikke Mølle​r

Dato​

19-03-1998

Disciplin

400 m fri (50 m)

Tid​

4:34.18

Navn​

Rikke Mølle​r

Dato​

07-08-1998

Disciplin

800 m fri (25 m)

Tid​

9:06.89

Navn​

Rikke Møller

Dato​

19-03-1998

Disciplin

800 m fri (50 m)

Tid​

9:17.06

Navn​

Rikke Møller

Dato​

07-08-1998

Disciplin

1500 m fri (25 m)

Tid​

17:41.97

Navn​

Rikke Mølle​r

Dato​

23-03-1998

Disciplin

1500 m fri (50 m)

Tid​

18:23.39

Navn​

Grith Sigsgaard​

Dato​

19-04-2002

Disciplin

50 m ryg (25 m)

Tid​

0:33.11

Navn​

Camilla Ottesen

Dato​

06-11-2015

Disciplin

50 m ryg (50 m)

Tid​

0:34.20

Navn​

Camilla Ottesen

Dato​

04-07-2015

Disciplin

100 m ryg (25 m)

Tid​

1:12.37

Navn​

Lise L. Nielsen

Dato​

14-11-2010

Disciplin

100 m ryg (50 m)

Tid​

1:15.54

Navn​

Maria B. Bostrup

Dato​

20-06-2010

Disciplin

200 m ryg (25 m)

Tid​

2:32.35

Navn​

Rikke Møller

Dato​

19-02-1999

Disciplin

200 m ryg (50 m)

Tid​

2:44.14

Navn​

Lise L. Nielsen

Dato​

07-05-2010

Disciplin

50 m bryst (25 m)

Tid​

0:34.99

Navn​

Lea Jun Witte

Dato​

23-02-2001

Disciplin

50 m bryst (50 m)

Tid​

0:35.12

Navn​

Lea Jun Witte

Dato​

07-07-1999

Disciplin

100 m bryst (25 m)

Tid​

1:16.23

Navn​

Lea Jun Witte

Dato​

25-03-2000

Disciplin

100 m bryst (50 m)

Tid​

1:18.65

Navn​

Lea Jun Witte

Dato​

06-07-2000

Disciplin

200 m bryst (25 m)

Tid​

2:47.10

Navn​

Lea Jun Witte

Dato​

07-04-2000

Disciplin

200 m bryst (50 m)

Tid​

2:54.58

Navn​

Josephine Leismann

Dato​

05-05-2001

Disciplin

50 m fly (25 m)

Tid​

0:30.43

Navn​

Charlotte Christensen

Dato​

10-06-2007

Disciplin

50 m fly (50 m)

Tid​

0:30.74

Navn​

Charlotte Christensen

Dato​

07-07-2007

Disciplin

100 m fly (25 m)

Tid​

1:09.89

Navn​

Ina Lesager

Dato​

16-01-1985

Disciplin

100 m fly (50 m)

Tid​

1:10.49

Navn​

Pernille Balser

Dato​

09-07-2007

Disciplin

200 m fly (25 m)

Tid​

2:32.16

Navn​

Ina Lesager

Dato​

16-01-1985

Disciplin

200 m fly (50 m)

Tid​

2:42.24

Navn​

Malene Koktved

Dato​

28-02-2009

Disciplin

100 m medley (25 m)

Tid​

1:10.78

Navn​

Lea Jun Witte

Dato​

23-03-2001

Disciplin

200 m medley (25 m)

Tid​

2:23.51

Navn​

Rikke Møller

Dato​

01-11-1997

Disciplin

200 m medley (50 m)

Tid​

2:36.64

Navn​

Maria B. Bostrup

Dato​

18-06-2010

Disciplin

400 m medley (25 m)

Tid​

5:15.92

Navn​

Rikke Møller

Dato​

25-10-1997

Disciplin

400 m medley (50 m)

Tid​

5:27.18

Navn​

Louise Hauberg Julie Thomsen Charlotte Christiansen Malene Koktved Andersen

Dato​

24-11-2007

Disciplin

4×50 m fri (25 m)

Tid​

1:57.71

Navn​

Ina Lesager Marianne Johansen Jette Sørensen Lisbeth Holst​

Dato​

24-02-1984

Disciplin

4×100 m fri (25 m)

Tid​

4:20.01

Navn​

Pernille Balser Julie Thomsen Charlotte Christiansen Julie Jensen

Dato​

27-01-2007

Disciplin

4×100 m fri (50 m)

Tid​

4:28.68

Navn​

Birgitta Holmgeirsdottir Rikke Møller

Ida E. Larsen Grith Sigsgaard

Dato​

21-11-1998

Disciplin

4×200 m fri (25 m)

Tid​

9:21.31

Navn​

Cecilie Bak Mathilde Heide Anne Wittrup Johansen Malene Koktved

Dato​

27-02-2009

Disciplin

4×200 m fri (50 m)

Tid​

9:52.96

Navn​

​Cecilie Bak Julie Thomsen Charlotte Christiansen Malene Koktved Andersen

Dato​

25-11-2007

Disciplin

4×50 m medley (25 m)

Tid​

2:13.41

Navn​

Jette Sørensen Ulla Gade Ina Lesager

Lisbeth Holst​

Dato​

25-02-1984

Disciplin

4×100 m medley (25 m)

Tid​

4:54.56

Navn​

Julie Jensen Julie Thomsen Pernille Balser

Charlotte Christiansen​

Dato​

28-01-2007

Disciplin

4×100 m medley (50 m)

Tid​

5:07.95

Navn​

Ida E. Larsen Grith Sigsgaard Rikke Møller

Lea Jun Witte

Dato​

08-11-1998

Disciplin

4×100 m ryg (25 m)

Tid​

5:16.26

Navn​

Rikke Møller Birgitta Holmgeirsdottir

Lea Jun Witte Anette Pedersen

Dato​

21-11-1999

Disciplin

4×100 m bryst (25 m)

Tid​

5:30.23

Navn​

Anne M. Hansen Rikke Møller Lea Jun Witte Stine Sørensen

Dato​

11-10-2000

Drenge

Disciplin

50 m fri (25 m)

Tid​

0:24.36

Navn​

Jess R. Jacobsen​

Dato​

08-11-2003

Disciplin

50 m fri (50 m)

Tid​

0:24.26

Navn​

Jess R. Jacobsen​

Dato​

12-04-2009

Disciplin

100 m fri (25 m)

Tid​

0:53.90

Navn​

Claus H. Thomsen​

Dato​

23-11-1986

Disciplin

100 m fri (50 m)

Tid​

0:56.18

Navn​

Anders Møllerskov

Dato​

01-12-2001

Disciplin

200 m fri (25 m)

Tid​

1:59.57

Navn​

Anders Møllerskov

Dato​

21-11-2001

Disciplin

200 m fri (50 m)

Tid​

2:05.55

Navn​

Tim S. Madsen​

Dato​

08-04-2009

Disciplin

400 m fri (25 m)

Tid​

4:19.31

Navn​

Peter Seidler

Dato​

25-11-2001

Disciplin

400 m fri (50 m)

Tid​

4:25.90

Navn​

Martin H. Nielsen

Dato​

01-03-2014

Disciplin

800 m fri (25 m)

Tid​

9:08.43

Navn​

Martin H. Nielsen

Dato​

19-04-2013

Disciplin

800 m fri (50 m)

Tid​

9:30.71

Navn​

Rasmus L. Kristensen

Dato​

28-02-2009

Disciplin

1500 m fri (25 m)

Tid​

17:18.23

Navn​

Peter Seidler

Dato​

11-11-2000

Disciplin

1500 m fri (50 m)

Tid​

17:46.46

Navn​

Martin H. Nielsen

Dato​

04-02-2014

Disciplin

50 m ryg (25 m)

Tid​

0:28.11

Navn​

Aleks Danmark

Dato​

14-05-2000

Disciplin

50 m ryg (50 m)

Tid​

0:30.48

Navn​

Jess R. Jacobsen

Dato​

30-06-2004

Disciplin

100 m ryg (25 m)

Tid​

1:02.44

Navn​

Rune S. Jensen

Dato​

20-03-1999

Disciplin

100 m ryg (50 m)

Tid​

1:05.56

Navn​

Rune S. Jensen

Dato​

08-05-1999

Disciplin

200 m ryg (25 m)

Tid​

2:16.42

Navn​

Jess R. Jacobsen​

Dato​

20-11-1999

Disciplin

200 m ryg (50 m)

Tid​

2:22.72

Navn​

Rune S. Jensen

Dato​

07-07-2000

Disciplin

50 m bryst (25 m)

Tid​

0:29.74

Navn​

Tom Jørgensen

Dato​

20-03-2004

Disciplin

50 m bryst (50 m)

Tid​

0:30.77

Navn​

Tom Jørgensen

Dato​

27-06-2001

Disciplin

100 m bryst (25 m)

Tid​

1:06.62

Navn​

Tom Jørgensen

Dato​

25-03-2004

Disciplin

100 m bryst (50 m)

Tid​

1:10.55

Navn​

Tom Jørgensen

Dato​

03-07-2002

Disciplin

200 m bryst (25 m)

Tid​

2:28.23

Navn​

Tom Jørgensen

Dato​

10-11-2002

Disciplin

200 m bryst (50 m)

Tid​

2:38.17

Navn​

Tom Jørgensen

Dato​

07-07-2002

Disciplin

50 m fly (25 m)

Tid​

0:25.93

Navn​

Jess R. Jacobsen​

Dato​

25-03-2004

Disciplin

50 m fly (50 m)

Tid​

0:25.22

Navn​

Jess R. Jacobsen​

Dato​

08-04-2009

Disciplin

100 m fly (25 m)

Tid​

0:57.73

Navn​

Jess R. Jacobsen​

Dato​

25-03-2004

Disciplin

100 m fly (50 m)

Tid​

1:01.02

Navn​

Jess R. Jacobsen​

Dato​

07-07-1999

Disciplin

200 m fly (25 m)

Tid​

2:16.90

Navn​

Claus H. Thomsen

Dato​

23-11-1986

Disciplin

200 m fly (50 m)

Tid​

2:21.79

Navn​

Rune S. Jensen

Dato​

12-07-1997

Disciplin

100 m medley (25 m)

Tid​

1:01.03

Navn​

Aleks Danmark

Dato​

25-04-1999

Disciplin

200 m medley (25 m)

Tid​

2:15.47

Navn​

Jess R. Jacobsen

Dato​

27-11-1999

Disciplin

200 m medley (50 m)

Tid​

2:24.12

Navn​

Rune S. Jensen

Dato​

13-07-1999

Disciplin

400 m medley (25 m)

Tid​

4:53.20

Navn​

Claus H. Thomsen

Dato​

23-11-1986

Disciplin

400 m medley (50 m)

Tid​

5:04.48

Navn​

Rune S. Jensen

Dato​

10-07-1997

Disciplin

4×50 m fri (25 m)

Tid​

1:40.26

Navn​

Peter Seidler Jess R. Jacobsen

Anders Møllerskov Thomas Clausen

Dato​

08-11-2003

Disciplin

4×100 m fri (25 m)

Tid​

3:42.61

Navn​

Pernille Balser Julie Thomsen Charlotte Christiansen Julie Jensen

Dato​

04-07-2004

Disciplin

4×100 m fri (50 m)

Tid​

3:51.12

Navn​

Tom Jørgensen Rune S. Jensen

Anders Møllerskov Jess R. Jacobsen​

Dato​

29-06-2003

Disciplin

4×200 m fri (25 m)

Tid​

8:14.15

Navn​

Peter Seidler Tue S. Jensen

Anders Møllerskov Rune S. Jensen

Dato​

25-11-2001

Disciplin

4×200 m fri (50 m)

Tid​

8:37.45

Navn​

Tue S. Jensen Peter Seidler

Malte Lisberg Jess R. Jacobsen

Dato​

07-05-1999

Disciplin

4×50 m medley (25 m)

Tid​

1:48.54

Navn​

Thomas Clausen Tom Jørgensen

Jess R. Jacobsen Anders Møllerskov​

Dato​

26-03-2004

Disciplin

4×100 m medley (25 m)

Tid​

4:03.80

Navn​

Rune S. Jensen Tom Jørgensen

Jess R. Jacobsen Tue S. Jensen​

Dato​

24-11-2002

Disciplin

4×100 m medley (50 m)

Tid​

4:24.53

Navn​

Thomas Clausen Tom Jørgensen

Alex Jørgensen Jess R. Jacobsen​

Dato​

25-06-2003

Disciplin

4×100 m ryg (25 m)

Tid​

4:21.01

Navn​

Jess R. Jacobsen Dan Pedersen

Carsten Jørgensen Rune S. Jensen​

Dato​

21-11-1999

Disciplin

4×100 m bryst (25 m)

Tid​

4:53.93

Navn​

Peter Seidler Peter E. Sørensen

Ole Sohn Tom Jørgensen

Dato​

09-11-2003

Disciplin

4×100 m fly (25 m)

Tid​

4:07.88

Navn​

Jess R. Jacobsen Rune S. Jensen

Tue S. Jensen Malte Lisberg

Dato​

20-11-1999

Sponsorer​

KONTAKT EN AF VORES 3 AFDELINGER​

Har du spørgsmål der vedrører børne- og voksenhold kan du kontakte os direkte.

Har du spørgsmål der vedrører konkurrenceafdelingen kan du kontakte os direkte.

Har du spørgsmål der vedrører dykkerafdelingen kan du kontakte os direkte.