Årgang

For at være årgangsvømmer skal du være født i, nedenstående årgange.

Årgang (yngste gruppe)

Piger: 2004 og yngre
Drenge: 2002 og yngre

Årgang (ældste gruppe)

Piger: 2002 og 2003
Drenge: 2000 og 2001

​Piger

Disciplin

50 m fri ( m)

Tid​

0:29.05

Navn​

Maria B. Bostrup Lise L. Nielsen

Dato​

10-05-2010

Disciplin

100 m fri ( m)

Tid​

1:02.67

Navn​

Lise L. Nielsen​

Dato​

07-11-2010

Disciplin

200 m fri ( m)

Tid​

2:14.10

Navn​

Lise L. Nielsen​

Dato​

05-11-2010

Disciplin

400 m fri ( m)

Tid​

4:45.00

Navn​

Lise L. Nielsen​

Dato​

06-11-2010

Disciplin

800 m fri ( m)

Tid​

9:50.98

Navn​

Josephine Leismann​

Dato​

24-02-2002

Disciplin

1500 m fri ( m)

Tid​

18:54.75

Navn​

Josephine Leismann​

Dato​

23-02-2002

Disciplin

50 m ryg ( m)

Tid​

0:33.87

Navn​

Lise L. Nielsen​

Dato​

05-11-2010

Disciplin

100 m ryg ( m)

Tid​

1:12.37

Navn​

Lise L. Nielsen​

Dato​

14-11-2010

Disciplin

200 m ryg ( m)

Tid​

2:38.17

Navn​

Maria B. Bostrup​

Dato​

23-05-2010

Disciplin

50 m bryst ( m)

Tid​

0:35.04

Navn​

Lea Jun Witte

Dato​

23-03-2000

Disciplin

100 m bryst ( m)

Tid​

1:16.23

Navn​

Lea Jun Witte

Dato​

23-03-2000

Disciplin

200 m bryst ( m)

Tid​

2:47.10

Navn​

Lea Jun Witte

Dato​

07-04-2000

Disciplin

50 m fly ( m)

Tid​

0:31.85

Navn​

Maria B. Bostrup​

Dato​

07-04-2000

Disciplin

100 m fly ( m)

Tid​

1:12.45

Navn​

Lise L. Nielsen​

Dato​

07-11-2010

Disciplin

200 m fly ( m)

Tid​

2:38.77

Navn​

Charlotte S. Jensen​

Dato​

08-04-2016

Disciplin

100 m medley ( m)

Tid​

1:11.48

Navn​

Lea Jun Witte

Dato​

02-06-2000

Disciplin

200 m medley ( m)

Tid​

2:33.47

Navn​

Lea Jun Witte

Dato​

07-04-2000

Disciplin

400 m medley ( m)

Tid​

5:30.07

Navn​

Lea Jun Witte

Dato​

11-11-2000

Disciplin

4×50 m fri ( m)

Tid​

2:05.81

Navn​

Anne Seidler Lea Jun Witte Birgitta Holmgeirsdottir Anna R. Jensen​

Dato​

23-04-1999

Disciplin

4×100 m fri ( m)

Tid​

4:35.29

Navn​

Anne M. Nilesen Cæcilie Leismann Anne K. Jensen Josephine Leismann

Dato​

16-06-2002

Disciplin

4×200 m fri ( m)

Tid​

9:51.15

Navn​

Anne M. Nielsen Anne K. Jensen Cæcilie Leismann Josephine Leismann

Dato​

14-06-2002

Disciplin

4×50 m medley ( m)

Tid​

2:22.09

Navn​

Anne M. Nielsen Anne K. Jensen Cæcilie Leismann Josephine Leismann

Dato​

14-06-2002

Disciplin

4×100 m medley ( m)

Tid​

5:09.45

Navn​

Anne M. Nielsen Anne K. Jensen Cæcilie Leismann Josephine Leismann

Dato​

15-06-2002

Drenge

Disciplin

50 m fri ( m)

Tid​

0:25.83

Navn​

Emil B. Hjermitslev

Dato​

02-02-2013

Disciplin

100 m fri ( m)

Tid​

0:55.91

Navn​

Emil B. Hjermitslev

Dato​

08-06-2013

Disciplin

200 m fri ( m)

Tid​

2:04.96

Navn​

Peter E. Sørensen

Dato​

12-06-2004

Disciplin

400 m fri ( m)

Tid​

4:23.27

Navn​

Peter Seidler

Dato​

07-11-1998

Disciplin

800 m fri ( m)

Tid​

9:15.85

Navn​

Peter Seidler

Dato​

12-06-1998

Disciplin

1500 m fri ( m)

Tid​

17:46.64

Navn​

Peter Seidler

Dato​

07-11-1998

Disciplin

50 m ryg ( m)

Tid​

0:31.01

Navn​

Jess R. Jacobsen

Dato​

17-05-1998

Disciplin

100 m ryg ( m)

Tid​

1:04.52

Navn​

Jess R. Jacobsen

Dato​

12-06-1998

Disciplin

200 m ryg ( m)

Tid​

2:18.41

Navn​

Jess R. Jacobsen

Dato​

12-06-1998

Disciplin

50 m bryst ( m)

Tid​

0:32.40

Navn​

Ludvig Lind​

Dato​

14-06-2014

Disciplin

100 m bryst ( m)

Tid​

1:10.66

Navn​

Peter E. Sørensen

Dato​

28-03-2004

Disciplin

200 m bryst ( m)

Tid​

2:41.34

Navn​

Peter E. Sørensen

Dato​

26-03-2004

Disciplin

50 m fly ( m)

Tid​

0:28.06

Navn​

Karl Meisner-Jensen​

Dato​

26-09-2014

Disciplin

100 m fly ( m)

Tid​

1:01.43

Navn​

Jess R. jacobsen

Dato​

07-11-1998

Disciplin

200 m fly ( m)

Tid​

2:23.09

Navn​

Jess R. jacobsen

Dato​

07-11-1998

Disciplin

100 m medley ( m)

Tid​

1:06.38

Navn​

Thomas Birkkjær

Dato​

13-11-2010

Disciplin

200 m medley ( m)

Tid​

2:24.67

Navn​

Jess R. jacobsen​

Dato​

25-09-1998

Disciplin

400 m medley ( m)

Tid​

5:01.28

Navn​

Thomas Birkkjær​

Dato​

05-11-2010

Disciplin

4×50 m fri ( m)

Tid​

1:53.11

Navn​

Mads A. Dalgaard Jonas Støvring Kasper Larsen Casper B. Christensen

Dato​

27-11-2005

Disciplin

4×100 m fri ( m)

Tid​

4:08.09

Navn​

Emil B. Hjermitslev  Emil L. Poulsen Ludvig Lind Karl Meisner-Jensen

Dato​

08-06-2013

Disciplin

4×200 m fri ( m)

Tid​

9:09.17

Navn​

Kenn Christensen Anders Møllerskov

Allan A. Sørensen Thomas Clausen

Dato​

12-05-1999

Disciplin

4×50 m medley ( m)

Tid​

2:07.19

Navn​

Emil L. Poulsen Ludvig Lind

Karl Meisner-Jensen Emil B. Hjermitslev

Dato​

03-02-2013

Disciplin

4×100 m medley ( m)

Tid​

4:46.04

Navn​

Thomas Clausen Anders Møllerskov

Allan A. Sørensen Kenn Christensen

Dato​

13-06-1999

Sponsorer​

KONTAKT EN AF VORES 3 AFDELINGER​

Har du spørgsmål der vedrører børne- og voksenhold kan du kontakte os direkte.

Har du spørgsmål der vedrører konkurrenceafdelingen kan du kontakte os direkte.

Har du spørgsmål der vedrører dykkerafdelingen kan du kontakte os direkte.