Pointoversigt – Klubmesterskaberne dag 1

Skrevet lørdag d. 19. november 2011

Se de samlede pointstillinger efter den første dags konkurrencer. Det er ikke alle som har svømmet lige mange løb, hvorfor man i oversigten kan se hvor mange løb ens konkurrenter er registreret med.

Der er nogle meget tætte dueller i nogle af grupperne, så det kan se ud til at vi kommer helt ud på sidste løb før vi finder vores klubmestre.

vi ses i morgen

​Senior/junior – drenge

Drenge (94 – ældre)​

Dan Pedersen

78​

0​

0 løb​

Drenge (94 – ældre)​

​Anders Møllerskov

83​

1943​

5 løb​

Drenge (94 – ældre)​

​Patrick Butler

90​

444​

1løb​

Drenge (94 – ældre)​

​Søren Mikkelsen

91​

381​

1løb​

Drenge (94 – ældre)​

​Nikolaj Kühn

93​

2243​

6løb​

Senior/junior – piger

Piger (96 – ældre)

Clara Vad

95

samlet point

338

0 løb​

Piger (96 – ældre)

Nina Paulsen

96

samlet point

2426

8 løb

Piger (96 – ældre)

Anastasia Mortensen

96

samlet point

514

2løb​

Piger (96 – ældre)

Julie Ottesen

96

samlet point

0

0 løb

Piger (96 – ældre)

Nanna Andersen

96

samlet point

2033

7 løb

Gruppe 1 – drenge

Drenge (95 – 96)

Martin Kollerup

95​

samlet point

1424

5 løb

Drenge (95 – 96)

Martin Hedegaard

96

samlet point

​1258

4 løb

Drenge (95 – 96)

Jeppe Skaftved

96

samlet point

982

6 løb

Gruppe 1 – piger

Piger (97 – 98)

​Hannah Ibsen

97​

samlet point

​2009

7 løb​

Piger (97 – 98)

​Sofie Riddersholm

97​

samlet point

​1456

5 løb​

Piger (97 – 98)

​Sarah Nørhave

97​

samlet point

​922

5 løb​

Piger (97 – 98)

​Laura Christensen

97​

samlet point

​1142

6 løb​

Piger (97 – 98)

​Anna Hansen

98​

samlet point

​514

4 løb​

Piger (97 – 98)

​Astrid Bech

98​

samlet point

​837

4 løb​

Piger (97 – 98)

​Karoline Larsen

98​

samlet point

​557

3 løb​

Piger (97 – 98)

​Melanie Xenia

98​

samlet point

​595

3 løb​

Gruppe 2 – piger

Piger (99 – 00)

​Sigrid Jensen

99​

samlet point

​1298

7 løb​

Piger (99 – 00)

​Wraphorn Champeng

99​

samlet point

​525

4 løb​

Piger (99 – 00)

​Camilla Aagaard

2000​

samlet point

​293

3 løb​

Piger (99 – 00)

​Sofie V Thomsen

2000​

samlet point

​0

0 løb​

Piger (99 – 00)

​Line Schou Pedersen

2000​

samlet point

​0

0 løb​

Piger (99 – 00)

​Josefine F. Andersen

2000​

samlet point

​491

3 løb​

Piger (99 – 00)

​Martha G Overbye

2000​

samlet point

​0

0 løb​

Gruppe 3 – drenge

Drenge (99 – yngre)

​Karl Meisner-Jensen

99​

samlet point

​1221

8 løb​

Drenge (99 – yngre)

​Thomas Iversen

99​

samlet point

​475

4 løb​

Drenge (99 – yngre)

​Toke W. P. Nielsen

99​

samlet point

​0

0 løb​

Drenge (99 – yngre)

​Eli Vigneswaran

99​

samlet point

​0

0 løb​

Drenge (99 – yngre)

​Lars Christian Primdahl

2000​

samlet point

​0

0 løb​

Drenge (99 – yngre)

​William Bindselv

2000​

samlet point

​0

0 løb​

Drenge (99 – yngre)

​Mads Ringgaard

2000​

samlet point

​360

3 løb​

Drenge (99 – yngre)

​Casper Torp

2000​

samlet point

​0

0 løb​

Drenge (99 – yngre)

​Jakob Enevoldsen

2000​

samlet point

​197

3 løb​

Drenge (99 – yngre)

​Hugo J Sørensen

2001

samlet point

​0

0 løb​

Drenge (99 – yngre)

​Lasse Helmuthpedersen

2000​

samlet point

​0

0 løb​

Drenge (99 – yngre)

​Leon Vigneswaran

2001

samlet point

​0

0 løb​

Drenge (99 – yngre)

​Mikkel Lindrup Bech

2002​

samlet point

​33

1 løb​

Drenge (99 – yngre)

​Lukas Birkkær

2002​

samlet point

​0

0 løb​

Drenge (99 – yngre)

​Gustav Bindslev

2003​

samlet point

​0

0 løb​

Drenge (99 – yngre)

​Jagan Mouneshan

2004​

samlet point

​0

0 løb​

Drenge (99 – yngre)

​Andreas Torp

2004​

samlet point

​0

0 løb​

Drenge (99 – yngre)

​Lucas Simmelsgaard

2004​

samlet point

​0

0 løb​

Drenge (99 – yngre)

​Jakob Karstens

2004​

samlet point

​0

0 løb​

Drenge (99 – yngre)

​Gustav D Rindom

2006​

samlet point

​0

0 løb​

Gruppe 3 – piger

Piger (01 – yngre)

​Agusta B Larsen

2001​

samlet point

​0

0 løb​

Piger (01 – yngre)

​Laura B Larsen

​2001

samlet point

​0

0 løb​

Piger (01 – yngre)

​Charlotte S Jensen

2002​

samlet point

​0

0 løb​

Piger (01 – yngre)

​Mathilde Rindom

2004​

samlet point

​0

0 løb​

Piger (01 – yngre)

​Maria Louise Thrane

2005​

samlet point

​0

0 løb​

Piger (01 – yngre)

​Jazmin Jensen

2005​

samlet point

​0

0 løb​

Piger (01 – yngre)

​Marika Norrmann

2006​

samlet point

​0

0 løb​

Læs mere om klubmesterskaberne og se resultatlisten her »​

Sponsorer​

KONTAKT EN AF VORES 3 AFDELINGER​

Har du spørgsmål der vedrører børne- og voksenhold kan du kontakte os direkte.

Har du spørgsmål der vedrører konkurrenceafdelingen kan du kontakte os direkte.

Har du spørgsmål der vedrører dykkerafdelingen kan du kontakte os direkte.